czerw.22

Łóżko dla dwójki dzieci

dodano: 22 czerwca 2017 przez mariajot


 Łóżka piętrowe lub podwójne, zwał jak zwał, chodzi o to aby wyspała się w nich dwójka dzieci, to jedno z lepszych rozwiązań dla osób, które mają ograniczone możliwości lokalowe i problemy z pomieszczeniem się. Który wariant jest lepszy, łózko piętrowe klasyczne, w którym jeden materac jest umieszczony nad drugim, czy łóżko w którym do spania jeden materac wysuwany jest spod drugiego?

Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Jeżeli chodzi o wariant typu „prycza” to na pewno nie trzeba go rozkładać przed położeniem dzieci do spania, rodzić ma mniej „roboty”, ponadto powierzchnia zarezerwowana na takie łóżko jest mniejsza, gdyż nie musimy dbać o to aby przed spaniem uprzątnąć  podłogę w celu wysunięcia dolnego materaca, czyli ponownie mniej „roboty”, jednak są i wady, największą z nich jest niebezpieczeństwo, że dziecko może spaść z górnego materaca na podłogę, realnie to zagrożenie jest zmniejszone do minimum przez zamontowane barierki, jednak świadomość że dziecko śpi na dużej wysokości może być pewnym dyskomfortem dla rodzica, szczególnie przewrażliwionego.

Drugi rodzaj łóżka pozbawiony jest wady pierwszego, gdyż dziecko spadając, a właściwie staczając się z materace znajdującego się wyżej nie zrobi sobie poważniejszej krzywdy ani swojemu rodzeństwu. Mankamentem są wspomniane wcześniej: konieczność rozkładania łóżka oraz zwiększenie powierzchni zajmowanej przez łóżko po rozłożeniu.

Łóżko piętrowe Twin

Łóżko podwójne Klaudia

 


photo
Łóżko Twin: łóżko piętrowe twin Zdjęcie pochodzi z notki Łóżko dla dwójki dzieci


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy